13.-15. 5. 2014 - KONFERENCE - ČLOVĚK VE SVÉM POZEMSKÉM A KOSMICKÉM PROSTŘEDÍ

Konference Člověk ve svém pozemském a kosmickém prostředí proběhne ve dnech 13. - 15. května 2014 ve velkém sále Městského kulturního střediska v Úpici. Ubytování bude zajištěno v hotelích a ubytovnách v Úpici a blízkém okolí.

Předběžné přihlášky (v případě aktivní účasti spolu s názvy referátů a abstrakty) zašlete do 21. února 2014 na adresu hlavního organizátora. Vyplněné přihlášky prosím odešlete i v případě, že se konference nemůžete zúčastnit, abychom měli kontrolu, zda vám pozvánka byla doručena.

K přihlášeným referátům žádáme zaslat abstrakt v češtině a angličtině, jinak referát nemůže být zařazen do programu.  Abstrakty prosím zašlete současně s přihláškou referátu.

Pro prezentaci bude k dispozici: zpětný projektor, diaprojektor, velkoplošná projekce, počítač s Windows XP - možností vstupu dat pouze přes CD/DVD a flash disk s možností použití software Word, Excel, PowerPoint, Internet Explorer, Irfan, Acrobat Reader, Windows Media Player.

V případě jakýchkoli pochybností a dotazů se obraťte na organizátory konference.

Definitivní program konference, pokyny autorům referátů a další informace účastníkům budou zaslány všem přihlášeným na základě došlých přihlášek. Aktuální informace najdete na webu hlavního organizátora.

Hvězdárna v Úpici konferenci spolupořádá ve spolupráci s:

  • Komisí pro otázky životního prostředí AV ČR
  • Českou astronomickou společností - východočeskou pobočkou
  • Českou astronomickou společností – sluneční sekcí
  • Českou bioklimatologickou společností v Praze
  • Českou lékařskou společností J.E.Purkyně - Spolkem lékařů v Trutnově
  • Jednotou českých matematiků a fyziků
  • Městem Úpice
  • Sdružením pro podporu astronomických pozorování

Kontakt na hlavního organizátora konference

Hvězdárna v Úpici, U Lipek 160, 542 32 Úpice

Telefon: 499 882 289

Mobil: 603 172 621

E-mail: mullerova@obsupice.cz

 

Připravované akce

Přednáška "Zpráva o zatmění Slunce 21. srpna"
16. 10. 2017, 19:00 hodin, Zlín

 


Vyhledávání

 

Novinky a aktuality

Rok 2019 - Slunce 281 dní beze skvrn!

08.01.20

V minulém článku (z 17. 12. 2019) jsme informovali o překročení rekordu (kosmického věku) v počtu dní, kdy bylo Slunce v roce 2019 bez slunečních skvrn. Nyní přinášíme konečné číselné údaje. Hodnota tohoto rekordu se zastavila na čísle 281 dní (což je 77%).    

Rekord v počtu dní bez slunečních skvrn!

17.12.19

Už nyní (od 15.12.) byl překonán rekordní počet dní, kdy bylo Slunce "čisté" - bez jediné sluneční skvrny. Rekord kosmického věku platil donedávna pro rok 2008, kdy byl počet dní beze skvrn 268. Do konce roku nám ještě několik dní zbývá, proto s největší pravděpodobností není ještě toto číslo konečné. Jak to nakonec dopadne, budeme informovat po Novém roce.

Kosmické záření se blíží ke svému rekordu

25.10.19

Solarní minimum je tu a je hluboké. Počty slunečních skvrn naznačují, že je jedním z nejhlubších minim kosmického věku. Magnetické pole Slunce (a sluneční vítr) slábne a dovoluje vnikat dalšímu kosmickému záření do Sluneční soustavy.  Detektory neutronů na Geofyzikální observatoři Sodankyla v Oulu (Finsko) ukazují, že kosmické záření není daleko od svého rekordu.