13.-15. 5. 2014 - KONFERENCE - ČLOVĚK VE SVÉM POZEMSKÉM A KOSMICKÉM PROSTŘEDÍ

Konference Člověk ve svém pozemském a kosmickém prostředí proběhne ve dnech 13. - 15. května 2014 ve velkém sále Městského kulturního střediska v Úpici. Ubytování bude zajištěno v hotelích a ubytovnách v Úpici a blízkém okolí.

Předběžné přihlášky (v případě aktivní účasti spolu s názvy referátů a abstrakty) zašlete do 21. února 2014 na adresu hlavního organizátora. Vyplněné přihlášky prosím odešlete i v případě, že se konference nemůžete zúčastnit, abychom měli kontrolu, zda vám pozvánka byla doručena.

K přihlášeným referátům žádáme zaslat abstrakt v češtině a angličtině, jinak referát nemůže být zařazen do programu.  Abstrakty prosím zašlete současně s přihláškou referátu.

Pro prezentaci bude k dispozici: zpětný projektor, diaprojektor, velkoplošná projekce, počítač s Windows XP - možností vstupu dat pouze přes CD/DVD a flash disk s možností použití software Word, Excel, PowerPoint, Internet Explorer, Irfan, Acrobat Reader, Windows Media Player.

V případě jakýchkoli pochybností a dotazů se obraťte na organizátory konference.

Definitivní program konference, pokyny autorům referátů a další informace účastníkům budou zaslány všem přihlášeným na základě došlých přihlášek. Aktuální informace najdete na webu hlavního organizátora.

Hvězdárna v Úpici konferenci spolupořádá ve spolupráci s:

  • Komisí pro otázky životního prostředí AV ČR
  • Českou astronomickou společností - východočeskou pobočkou
  • Českou astronomickou společností – sluneční sekcí
  • Českou bioklimatologickou společností v Praze
  • Českou lékařskou společností J.E.Purkyně - Spolkem lékařů v Trutnově
  • Jednotou českých matematiků a fyziků
  • Městem Úpice
  • Sdružením pro podporu astronomických pozorování

Kontakt na hlavního organizátora konference

Hvězdárna v Úpici, U Lipek 160, 542 32 Úpice

Telefon: 499 882 289

Mobil: 603 172 621

E-mail: mullerova@obsupice.cz

 

Připravované akce

Přednáška "Zpráva o zatmění Slunce 21. srpna"
16. 10. 2017, 19:00 hodin, Zlín

 


Vyhledávání

 

Novinky a aktuality

Slunce v dalekohledu i na webu

04.11.20

Po dlouhém půstu se mohou astronomové opět zaměřit na pozorování Slunce. Bezmála tři roky trvalo období slunečního minima, v němž projevů aktivity na naší mateřské hvězdě výrazně ubylo. To se nyní začíná měnit, i ke spokojenosti pracovníků Hvězdárny Valašské Meziříčí, kteří se pozorováním Slunce dlouhodobě zabývají.

Očekáváný sluneční cyklus 25 již začal!

18.09.20

Sluneční cyklus 25 je oficiálně v činnosti. NASA a NOAA to oznámily v úterý 15. 9. 2020 během mediální telekonference. Podle mezinárodního panelu expertů konec slunečního cyklu 24 nastal v prosinci 2019, kdy počet skvrn dosáhl svého minima.

Nepřehlédnutelná skvrna na slunečním disku

15.06.20

Na východním okraji slunečního kotouče se 3. 6. 2020 vynořila letos zatím největší skvrna. Tato skvrna opět patří již k novému cyklu sluneční aktivity - cyklu číslo 25.