Výstupy projektu

V této části stránek věnovaných samotnému projektu Se Sluncem společně budeme postupně zveřejňovat veškeré jeho relevantní výstupy.

 

Informační materiál publicity - informační skládačka

Materiál publicity v podobě malé skládačky seznamuje s obsahem projektu, jeho cíli, aktivitami a především možnostmi a perspektivou další vzájemné spolupráce. Najdete v něm také informace k nově vybavenému Přeshraničnímu vzdělávacímu a výukovému centru v prostorách odborného pracoviště Hvězdárny Valašské Meziříčí i o aktivitách slovenského partnera v této oblasti.

Informační materiál publicity ke stažení (pdf; 1,09 MB)

 

Informační letáček k fotografické soutěži Společně se Sluncem

Pro podporu informovanosti a publicitu projektu jsme připravili, vydali a vytiskli informační letáček se základními informacemi k přeshraniční fotografické soutěži Společně se Sluncem.

Informační letáček ke stažení (pdf - tisková kvalita; 2,11 MB)

 

Tabule publicity

Tabule publicity je základním nástrojem propagace projektu, jeho cílů a informovanosti o spolufinancování projektu z fondů EU. Tabule publicity je využívána především na různých akcích realizovaných s podporou projektu a je trvale vystavena ve veřejných prostorách realizátora projektu.

Tabule publicity ke stažení (pdf; 1,4 MB)

Připravované akce

Přednáška "Zpráva o zatmění Slunce 21. srpna"
16. 10. 2017, 19:00 hodin, Zlín

 


Vyhledávání

 

Novinky a aktuality

Rok 2019 - Slunce 281 dní beze skvrn!

08.01.20

V minulém článku (z 17. 12. 2019) jsme informovali o překročení rekordu (kosmického věku) v počtu dní, kdy bylo Slunce v roce 2019 bez slunečních skvrn. Nyní přinášíme konečné číselné údaje. Hodnota tohoto rekordu se zastavila na čísle 281 dní (což je 77%).    

Rekord v počtu dní bez slunečních skvrn!

17.12.19

Už nyní (od 15.12.) byl překonán rekordní počet dní, kdy bylo Slunce "čisté" - bez jediné sluneční skvrny. Rekord kosmického věku platil donedávna pro rok 2008, kdy byl počet dní beze skvrn 268. Do konce roku nám ještě několik dní zbývá, proto s největší pravděpodobností není ještě toto číslo konečné. Jak to nakonec dopadne, budeme informovat po Novém roce.

Kosmické záření se blíží ke svému rekordu

25.10.19

Solarní minimum je tu a je hluboké. Počty slunečních skvrn naznačují, že je jedním z nejhlubších minim kosmického věku. Magnetické pole Slunce (a sluneční vítr) slábne a dovoluje vnikat dalšímu kosmickému záření do Sluneční soustavy.  Detektory neutronů na Geofyzikální observatoři Sodankyla v Oulu (Finsko) ukazují, že kosmické záření není daleko od svého rekordu.