Fotografická soutěž ukončena

21.12.2013

Výsledky přeshraniční fotografické soutěže vyhlášené v rámci projektu Se Sluncem společně jsou známy a i vy se můžete seznámit nejen s pracemi vítězů, ale také vybranými pracemi každého z účastníků.

Velmi příjemně nás překvapila velmi vysoká účast mladých lidí ze Slovenské republiky a v mnoha případech také úroveň zaslaných prací.

Minigalerie oceněných prací je zveřejněna včetně náhledové a větší fotografie. Kromě toho jsme zveřejnili také přehled všech soutěžících včetně ukázky ze zaslaných prací. Věříme, že se vám budou nejen oceněné práce líbit stejně jako nám.

Soutěž vyhlásily Hvězdárna Valašské Meziříčí, příspěvková organizace a Krajská hvezdáreň v Žiline.

TENTO MIKROPROJEKT JE SPOLUFINANCOVÁN EVROPSKOU UNIÍ, Z PROSTŘEDKŮ
FONDU MIKROPROJEKTŮ SPRAVOVANÉHO REGIONEM BÍLÉ KARPATY

« zpět

Připravované akce

Přednáška "Zpráva o zatmění Slunce 21. srpna"
16. 10. 2017, 19:00 hodin, Zlín

 


Vyhledávání

 

Novinky a aktuality

Slunce v dalekohledu i na webu

04.11.20

Po dlouhém půstu se mohou astronomové opět zaměřit na pozorování Slunce. Bezmála tři roky trvalo období slunečního minima, v němž projevů aktivity na naší mateřské hvězdě výrazně ubylo. To se nyní začíná měnit, i ke spokojenosti pracovníků Hvězdárny Valašské Meziříčí, kteří se pozorováním Slunce dlouhodobě zabývají.

Očekáváný sluneční cyklus 25 již začal!

18.09.20

Sluneční cyklus 25 je oficiálně v činnosti. NASA a NOAA to oznámily v úterý 15. 9. 2020 během mediální telekonference. Podle mezinárodního panelu expertů konec slunečního cyklu 24 nastal v prosinci 2019, kdy počet skvrn dosáhl svého minima.

Nepřehlédnutelná skvrna na slunečním disku

15.06.20

Na východním okraji slunečního kotouče se 3. 6. 2020 vynořila letos zatím největší skvrna. Tato skvrna opět patří již k novému cyklu sluneční aktivity - cyklu číslo 25.